Заступник начальника ПОВА Максим Калінін зауважив, що такий формат діалогу влади і бізнесу дозволить вчасно реагувати на запити підприємців, підтримувати їх та спільно вирішувати нагальні питання.
«Мета платформи «Діалог влади та бізнесу» – налагодження партнерських зв’язків, поліпшення співпраці, покращення бізнес-клімату регіону. Під час наших зустрічей порушуємо нагальні проблеми бізнесу, спільно шукаємо шляхи їх вирішення, дослухаємося до пропозицій, щоб покращити умови підприємницької діяльності на Полтавщині», – зауважив Максим Калінін.
У межах «Діалогу влади та бізнесу» обговорили правила митного оформлення товарів, зміни в податковому законодавстві, роботу підприємств в умовах війни, визначення правил митного оформлення товарів суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до податкового законодавства, особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.
В. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова поінформувала присутніх про нововведення в податковому законодавстві, які впливатимуть на роботу бізнесу.
«Це стосується ситуації з регулюванням експортних операцій, запровадженням низки нових ставок податків, зокрема військового збору. Наразі ці питання актуальні для підприємців. Але насамперед сфокусуємося на експорті, тому що це новий закон, який поступово набиратиме чинності. А так як Полтавщина – аграрний регіон, то цей закон буде досить актуальним», – сказала Алла Рябкова.
Більш детальніше вона зупинилася на Національній стратегії доходів до 2030 року, яку минулоріч затвердив Кабінет Міністрів.
Начальник Полтавської митниці Володимир Касьян поінформував представників бізнесу про зміни в законодавстві, які поступово впроваджуються в Україні відповідно до положень законодавства Європейського Союзу. Йшлося «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу», який Президент Володимир Зеленський підписав 17 жовтня.
«Розповідаємо підприємцям про аспекти змін законодавства. Щоб коли вони вже набудуть чинності, бізнес був готовий до цих змін. Зокрема, що стосується змін, то це скорочення часу митного оформлення, перехід до електронних форматів роботи, запровадження концепції митного представництва, подібній тій, що функціонує в країнах ЄС, запровадження європейського підходу щодо застосування митних режимів тощо», – сказав Володимир Касьян.
Нагадаємо, при Полтавській ОВА створили платформу «Діалог влади та бізнесу». Зустрічі з підприємцями проводитимуть щотижня.
Підпишіться, щоб отримувати листи.